Każda przyszła Panna Młoda wie jak ważną rzeczą są dodatki. Jednym z nich jest welon. Jest to najczęściej wybierana ozdoba, którą przyszłe żony mają zakładane przez swoje starsze na głowy. W dzisiejszych czasach dziewczyny często rezygnują z tradycyjnego welonu na poczet innych stylowych ozdób. Czasem spowodowane jest to stylistyką wesela, poglądami czy chęcią oryginalności. Rynek ślubny jest bardzo otwarty na takie rozwiązania i przyszła Panna Młoda ma naprawdę ogromną ilość dodatków do wyboru. Jesteśmy fankami nietypowych, ciekawych i oryginalnych rozwiązań, dlatego chcemy przedstawić Wam kilka rozwiązań, które mogą zastąpić welon, a nadal wyglądać elegancko i stylowo!

WOALKI
Woalki to niewielki fragment siateczki bądź tiulu, który zakrywa twarz Panny Młodej. Występuje z różnymi ozdobami albo sam. Takie rozwiązanie nadaje tajemniczości posiadaczce takiej ozdoby. Panna Młoda wygląda w niej tajemniczo i szykownie. Świetne rozwiązanie przy prostych sukniach ślubnych albo w stylu retro.

SPINKI I GRZEBYKI
Spinki i grzebyki to małe dzieła sztuki. Misterne wykonanie ozdoby dają piorunujący efekt. Producenci stawiają przed Wami nie lada wyzwanie, zadziwiają ilością kształtów i rozmiarów. Taki dodatek oprócz funkcji estetycznej pełni praktyczną, podtrzymując fryzurę Panny młodej. Mogą być również dodatkiem do prostych welonów.

KOKARDY
Kokardy to propozycja niezwykle dziewczęca z przymrużeniem oka. Idealna do stylizacji w stylu boho, który charakteryzuje się niesfornymi upięciami, delikatnymi splotami bądź po prostu rozpuszczonymi włosami do tego sukienka lekka i zwiewna, nieco hippisowska. Stylizacja nieszablonowa. Do kokardy można dodać woalkę by nadać nieco tajemniczości i szyku.

PRZYPINKI I STROIKI
Stroiki i przypinki zaskoczą na pewno ile kształtów, wielkości i form producenci mają Wam do zaoferowania. Jedyne co może ograniczyć wygląd ozdoby to wyobraźnia. Kiedy będziecie wybierać suknie w salonie warto zapytać się czy nie ma tam przypadkiem stoika lub przypinki wykonanej z tych samych materiałów co wymarzona suknia ślubna. Wybierając taki efektowny dodatek kierujcie się jednak umiarem, to dopełnienie stylizacji, niech nie przytłacza a zdobi. Można je upinać na czubku głowy, z boku. Pasują do włosów rozpuszczonych i upiętych.

TOCZKI
Toczki to elegancki powrót do przeszłości, nasycony stylem retro. Kiedyś eleganckie panie nie wychodziły z domów  bez stylowego dodatku na głowie. Toczki świetnie nadają się do prostych, długich sukien bądź kostiumów.

OPASKI
Opaski to piękny dodatek. Mogą być ozdobione kamieniami, piórami, koronką, kwiatami. Może występować solo bądź z welonem, który jest prosty bez zbędnych ozdobników.  Efektowna ozdoba pasuje do włosów rozpuszczonych i upiętych i pomoże okiełznać włosy.
W takiej stylizacji trzeba uważać, żeby nie przesadzić. Lepiej zrezygnować z kolczyków czy naszyjników. A jeśli nie wyobrażacie sobie Waszego ślubu bez biżuterii to powinna być ona bardzo delikatna i prosta.

KWIATY
Kwiaty we włosach to wdzięczny motyw na ozdobę głowy Panny Młodej. Jest to trend, który nigdy nie wyjdzie z mody. Duży kwiat to elegancka ozdoba, czy żywy czy sztuczny nadaje stylizacji efekt łał. Taki dodatek pasuje do wszystkich rodzajów kreacji i stylizacji. Przy prostej sukience to piękny dodatek, może być nie tylko w jasnych kolorach, ale tworzyć akcent kolorystyczny. Przy ozdobnej kreacji, nie przytłoczą jej.

TIARY
Każda kobieta w dniu swojego ślubu chce się czuć wyjątkowo. Niektóre z Was marzą by w tym wyjątkowym dniu poczuć się jak księżniczka.Taki efekt można uzyskać przypinając piękna tiarę. Taka ozdoba świetnie pasuje do tzw. księżniczek, sukni z szerokim dołem. Bogato zdobione suknie też świetnie komponują się z takim dodatkiem, ale wtedy warto zrezygnować z innych ozdób. W takiej stylizacji możesz spełnić marzenia.

żródło: www.fiveno.com, www.pinterest.com