[et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”3.17.6″]

Piwonie wciąż goszczą na salonach ślubnych. To piękne i bogate kwiaty. Wywodzą się z Chin, gdzie symbolizują obfitość i szczęście.  Zachwycają pary młode, gości, florystom dają pole do popisu, pasują do większości stylów na ślubie, pasują do każdej sukni ślubnej, ze względu na dużą gamę kolorystyczna dopasują się także do kolorytu skóry panny młodej.

[/et_pb_text][et_pb_text _builder_version=”3.17.6″]

Piwonie w bukiecie

Różne formy kwiatów peonii tworzą ogrom możliwości przy tworzeniu bukietu ślubnego. Doskonale komponują się z innymi kwiatami, sukulentami, gipsówką, anemonami oraz roślinnością polną lub z domowych ogrodów. Jeden kwiat piwonii lub forma z kilku pąków cudownie zagrają we włosach panny młodej w roli wianka lub dekoracji.

Sztuką jest zakomponowanie ich tak, by wykorzystać pąki w różnym stadium rozkwitu, i tym samym osiągnąć pożądany efekt. Zwarte biedermeierowskie kule to już rzadkość, większość pań zachwyca się luźnymi bukietami w stylu angielskim czy amerykańskim. Piwonie kwitną w maju i czerwcu- w tych miesiącach są najtańsze, w pozostałych mogą kosztować trochę więcej ze względów na import tych kwiatów. Warto zapytać rodzine lub znajomych czy nie maja takich kwiatów w ogrodzie i skomponować własnoręcznie bukiety. To nie trudna sztuka a jaka satysfakcja! 

[/et_pb_text][et_pb_text _builder_version=”3.17.6″]

Poniżej znajdziecie kilka inspiracji z wykorzystaniem kwiatów piwonii. Pamiętajcie, w tym dniu trzeba szaleć i może warto stworzyć własnoręcznie dekoracje kwiatowe.

[/et_pb_text][et_pb_text _builder_version=”3.17.6″]

źródło pinterest.com unsplash.com

[/et_pb_text][et_pb_image _builder_version=”3.17.6″ src=”https://zarysowanestudio.pl/wp-content/uploads/2019/04/bukiet-z-piwonii-01.jpg” /][et_pb_image _builder_version=”3.17.6″ src=”https://zarysowanestudio.pl/wp-content/uploads/2019/04/bukiet-z-piwonii-02.jpg” /][et_pb_image _builder_version=”3.17.6″ src=”https://zarysowanestudio.pl/wp-content/uploads/2019/04/bukiet-z-piwonii-03.jpg” /][et_pb_image _builder_version=”3.17.6″ src=”https://zarysowanestudio.pl/wp-content/uploads/2019/04/bukiet-z-piwonii-04.jpg” /][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]