Podczas przygotowań ślubu i wesela narzeczeni przywiązują ogromną wagę na dekoracje. Szukają pomysłów na oryginalną ściankę za para młodą. Poniżej znajdziecie szereg inspiracji, które pomogą w podjęciu decyzji. Ścianka powinna być przykuwająca wzrok i pasująca do charakteru wesela.

Ścianka z kwiatów

Niewątpliwie to jedna z najpopularniejszych form. Kwiaty to bezpieczny i piękny motyw na ściankę. Kwiaty mogą być prawdziwie – droższa opcja, ale także sztuczne – tańszy zamiennik, który po weselu można sprzedać.

Ścianki z kwiatów żywych zazwyczaj są wykonywane na zamówienie, lecz można wykonać także samemu, wystarczy przygotować stelaż z gąbką kwiaciarską nasączona wodą oraz zamówić kwiaty w hurtowni (pamiętajmy aby rodzaj kwiatów nadawał się na ścianki – musza mieć sztywne łodyg) Żywe kwiaty będą świetnie się prezentować i sprawią, że w całej sali rozniesie się niesamowity zapach. Ścianka musi być wykonana na krótko przed uroczystością – dzięki temu kwiaty nie zwiędną.

Koszt ścianki ze sztucznych kwiatów jak było wspominane wyżej jest znacznie niższy, w dzisiejszych czasach sztuczne kwiaty są często nie do odróżnienia z żywymi. Można warto się zastanowić?

Ścianka LED

Ścianka LED to niesamowicie prosta forma a jakże piękna. Jest to niedrogi efekt, gdyż wystarczy kupić kurtynę LED na portalach aukcyjnych oraz zaczepić tiulową lub szyfonową firanę. A efekt? Cudowny!

Światełka mogą mieć różne odcienie po ciepłe i ciemne biele, a także miedź, fiolety, błękity.

Wianki

Koła i wianki dalej w modzie. Koła oplecione roślinnością wyglądają bardzo subtelnie i rustykalnie.

Do przygotowania takich kół wystarczy przygotować obręcze np. z hula hop, bądź uformować drutu. Następnie przyczepić zielone gałązki ruskusu i innych roślin oraz dodać kwiaty!

Źródło: pinterest.com unsplash.com