Spraw, aby miesiąc miodowy był priorytetem Podczas tych szalonych, gorączkowych miesięcy – czasem lat – planowania ślubu, ustalenia dotyczące miesiąca miodowego mogą czasami zajmować tylne miejsce przy przygotowywaniu wielkiego dnia. Jeśli jednak czekasz zbyt długo na zaplanowanie miesiąca miodowego lub zaniedbujesz budżetowanie na swoją dużą podróż, może się okazać, że musisz iść na kompromis w sprawie lokalizacji, dat i udogodnień … nie tego, co chcesz robić ze swoimi wakacjami życia.

Tak jak profesjonalny planista ślubny pomoże Ci poruszać się po decyzjach ślubnych i zaoszczędzić czas i pieniądze na rezerwacji dostawców, profesjonalny agent podróży może poprowadzić Cię do najlepszych hoteli i kurortów w wymarzonej lokalizacji miesiąc miodowy. mieć dostęp do siebie (specjalne apartamenty, bony spa, butelkę powitalną, być może?) i skierować do ofert.

Aby uzyskać optymalne planowanie miesiąca miodowego, skorzystaj z oferty podróży profesjonalisty w tym samym czasie, gdy na poważnie rozpoczynasz planowanie ślubu – zazwyczaj około jednego roku. Zapewni to, że gdy będziesz gotowy na ucieczkę, będziesz zarezerwowany, zapakowany i gotowy do wejścia na pokład, na najbardziej romantyczny wypad w twoim życiu.

Baw się dobrze, jak planujesz

Podobnie jak w przypadku planowania ślubu, planowanie miesiąca miodowego powinno być przyjemne, ekscytujące, pełne oczekiwania i śmiechu – nie powinno to być uciążliwe. Rozpocznij planowanie, siadając razem i wykreślając miejsca, które Twoim zdaniem chcesz odwiedzić. Spraw, by była to randkowa randka lub seria z nich, i poświęćcie trochę czasu, aby spojrzeć na mapy, porównać listy życzeń podróży przez całe życie i przeczytać o potencjalnych miejscach na miesiąc miodowy.

Po zawężeniu dwóch lub trzech lokalizacji zacznij myśleć o tym, jakiego rodzaju wakacje poślubne wolisz. Ustal, czy oboje naprawdę pragniesz tego samego doświadczenia w podróży poślubnej – tj. przygody na świeżym powietrzu, mistrzostwa w golfie, przestoje przy basenie, luksusowe zabiegi spa – lub, jeśli każdy ma rzeczy, które chciałbyś cieszyć się indywidualnie (jest OK, jesteś żonaty, nie dołączasz do biodra), a jednocześnie masz dużo możliwości romantycznych spacerów, snuggles i koktajli o zachodzie słońca.

Omów także rodzaj zakwaterowania, które chcesz.

Ponieważ wybrany przez Ciebie hotel lub ośrodek będzie musiał odwołać się do Ciebie obojga, będziesz chciał zgodzić się na ten aspekt podróży. Na przykład, oferta all inclusive może być bardziej przyjazna dla budżetu i jest świetna, jeśli nie chcesz codziennie organizować rezerwacji transportu lub wyżywienia, ale może być ograniczeniem dla prawdziwych poszukiwaczy przygód.

Tymczasem hotele butikowe mogą oferować wiele wyjątkowych projektów, elegancką elegancję i wyrafinowaną zabawę, ale mogą nie mieć restauracji na miejscu i innych udogodnień wspólnych dla większych nieruchomości. Gdy masz na uwadze kilka opcji, podziel się nimi z biurem podróży i zbierz informacje od niej, a następnie zrób kolejną datę, lub dwie, trzy, aby połączyć się ponownie jako para, przejrzeć szczegóły i zacząć wyobrażać sobie w raju.

Dowiedz się, kiedy wystartować

Podczas gdy miesiąc miodowy tradycyjnie podążał za samym wielkim świętem, dzisiejsze pary ślubne są wszędzie na mapie, jeśli chodzi o daty podróży poślubnej. I nie bez powodu: większość par ślubnych w Houston to ludzie pracujący, którzy właśnie spędzili mnóstwo czasu na planowaniu, a następnie świętowaniu, ich wesela. Startowanie przez kolejny tydzień lub dwa, bezpośrednio po ślubie, często nie jest możliwe w takich przypadkach. Świetna alternatywa: poświęć trochę czasu na dwu- lub trzydniowy „mini-księżyc” zaraz po ślubie – może na wycieczkę do Hill Country lub na wypad na Gulf Coast w odległości krótkiej przejażdżki od miasta.

Później, w późniejszym roku lub kiedykolwiek masz więcej czasu na wakacje (i być może, gdy twoje konto bankowe odrobinę się odbiło), pozwól sobie na wymarzone wakacje, o których ty i twój boo fantazjowaliście od wieków. Będziesz miał więcej zabawy na rejsie po Karaibach, francuskiej polinezyjskiej wyspie lub toskańskiej przygodzie z winem, jeśli nie martwisz się o naciskanie terminów pracy lub nadmuchiwanie rachunków kartą kredytową.

Podróżuj w dobrym stylu

Nie nosisz żadnej starej sukienki na swoje wesele, prawda? Na litość boską, nie wybieraj się na wyspy z tym wytartym bikini, które nosiłeś przez trzy lata przy basenie, lub plecakiem, który nosiłeś w Australii jako dzieciak z college’u. Chociaż nie musisz zastępować całej swojej garderoby na tę wyjątkową wycieczkę, miesiąc miodowy to świetny czas, aby zrobić krok naprzód i odpowiednio przygotować się do zabawy, którą będziesz miał. Wspaniałym sposobem na ulepszenie sprzętu podróżnego jest rejestr ślubnych prezentów. Najlepsi sprzedawcy rejestrów w Houston oferują znakomity wybór bagaży, więc upewnij się, że sprawdzasz je, gdy oznaczasz prezenty za pomocą tego pistoletu skanującego.

Zabawne dodatki to monogramowane „mokre torby” na stroje kąpielowe i inne sprzęty wodne, designerskie uchwyty na paszporty i zawieszki na bagaż, uchwyty na urządzenia podróżne do urządzeń mobilnych i sznurków oraz eleganckie małe rozmiary i zestawy ulubionych luksusowych produktów do pielęgnacji skóry i kosmetyków. Możesz także pozwolić, aby twoje druhny wiedziały, że nie będziesz miał nic przeciwko nowemu, nocnemu szlafrokowi lub biustonoszom i majtkom ustawionym na przykład jako podarunek pod prysznic (wiesz, na wypadek gdyby zapytały). I możesz pójść naprzód i wybrać nowy zapach – coś innego, co możesz od czasu do czasu zanurzyć w sobie, aby przypomnieć oboje o niesamowitym miesiącu miodowym.

Źródło unsplash