Upominki dla gości weselnych przyjęły się już od wielu lat. Jest to wspaniały gest w stronę naszych gości weselnych. Ślub i wesele to ważne chwile w życiu każdej Pary Młodej, każda para marzy o tym, aby Goście się bawili i uczestniczyli w tym szczególnym dniu. Zasługują zatem na prezencik z tej okazji, za to, że są z nami i nas wspierają w tych ważnych chwilach. Taki gift może stanowić idealna pamiątkę. Zadbajmy o to by prezenty były dopasowane do Pary Młodej, do charakteru uroczystości oraz wystroju. Warto zadbać, aby ten element był spójny z papeteria ślubną.

Poniżej znajdziecie kilka inspiracji, które pomogą Wam w wybirze tego najpiękniejszego prezentu dla Gości weselnych.

Sukulenty

Od kilku sezonów to bardzo modne rośliny. Piękne zdobią wnętrza i nie wymagają szczególnej pielęgnacji.
Naszą propozycją są sukulenty w małych słoiczkach z karteczką, na której powinna znajdować się treść podziękowań, można także umieścić na nich winietki. W karteczki oraz winietki możecie się zaopatrzyć u nas (wykonujemy wszelkie elementy na zamówienie) sukulenty warto kupić w sklepach ogrodniczych (koszt takich sukulentów to od 1 zł do 3 zł.

Oliwa

Włoskie wesele! Oliwa w małych szklanych buteleczkach z gałązka oliwna bądź rozmarynem w środku. To piękny i praktyczny prezent 😉 Jest to prezent , który łatwo przygotować samemu w domu. Wystarczy kupić szklane buteleczki i oliwę. Warto przywiązać do nich karteczkę z podziękowaniem. Pamiętajcie, że możemy je wykonać zachowując spójność papeterii ślubnej.

Butelka Prosecco

Fani eleganckich trunków alkoholowych powinni się zaopatrzyć w  małe buteleczki Prosecco bądź wina czy nalewki. I tu wystarczy wstążeczka, karteczka z podziękowaniem i mamy piękny i gustowny prezent dla Gości.

Mydełka

Mydełka dla Gości to kontrowersyjny temat, ale wydaje się nam tak praktyczny, że każdy z gości byłby zadowolony z takiego prezentu. Mydełka również możemy przygotować w domowych warunkach. Wystarczy odpowiedni przepis na mydełko oraz odpowiednie wypełnienie takie jak: suszone zioła, kwiaty czy czekolada! Ko by się nie ucieszył z mydełka o zapachu czekolady z wiórkami czekoladowymi <3 Do takiego mydełka zachęcamy także odpowiednia karteczkę, która może być przewiązana sznurkiem jutowym bądź wstążeczką.

żródło: Pinterest.com