Masz już pierścionek na palcu, to teraz jesteś gotowa, aby sprawdzić listy i zaplanować wielki dzień! Planowanie ślubu może być wspaniałym i ekscytującym czasem. Może również sprawić, że wyrwiesz wszystkie włosy z głowy, zwłaszcza, gdy zaczniesz kalkulować, ile to wszystko będzie kosztowało. Dobrą wiadomością jest to, że mały budżet nie oznacza rezygnacji z pięknego ślubu. Dzięki mądremu planowaniu i kreatywnym rozwiązaniom możesz zachować spokój i sporo pieniędzy.
O to kilka sposobów na uniknięcie szoku budżetowego.

Catering

Karmienie dużej liczby osób jest jednym z największych wydatków na weselu. Dodaj open bar, a koszt może z łatwością przewyższyć wszystkie pozostałe. Oczywiście dylemat polega na tym, że nie chcesz, aby Twoi gości wyszli głodni, chcesz się cieszyć wspaniałą uroczystością, a dobre jedzenie to to duża część tej imprezy. Chociaż nie chcesz skąpić tego ważnego komponentu, nie ma powodu by obrabowywać bank.

Bufet działa świetnie, aby obniżyć koszty wyżywienia. Twoi goście wciąż dostają dużo jedzenia, ale będzie kosztować to mniej niż serwowana kolacja, za która prawdopodobnie zapłacisz i za dodatkowy personele dostarczysz wystarczające ilości opcji.
pisząc o weganach, jedzenie warzyw to kolejny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na posiłku. Mięso jest jedną z najdroższych części usług gastronomicznych, więc jedzenie wegetariańskie może na prawdę obniżyć rachunki. Lekki primavera z makaronem z pieczonymi szparagami i sosem czosnkowym? Pycha. Zaoszczędź trochę na żeberkach a wykorzystaj dodatkowe pieniądze na miesiąc miodowy!

Jeśli chodzi o alkohol, nie musisz wybierać pomiędzy suchym weselem a otwartym barem(a w tym ogromnym rachunkiem). Lub sprawić, aby gości płacili za napoje, Bardzo szykowny i oparty na budżecie trend popisów koktajlowych to pewny sposób na zachowanie klasy i oszczędność w tym samym czasie.

Sukienka

[/et_pb_text][et_pb_text _builder_version=”3.17.6″]

Sukienka to sztandarowy temat. Jest to kwintesencja ślubu i często pierwszy przystanek panny młodej. powiedzmy, że nie masz umówionych terminów u topowych projektantek, prawdopodobnie sprawdzisz mniejsze butiki a nawet sieciówki. oraz sukienki z drugiej ręki.

Jeśli masz bardziej nieformalny ślub lub jesteś otwarta na mniej tradycyjne opcje, poszukaj sukienki u zwykłego sprzedawcy innego niż sklep ślubny. Biała suknia wieczorowa lub sukienka koktajlowa. Nawet sprzedawcy spoza ślubu zanurzali palce w sukni ślubnej z własną linią sukienek. Pomyśl o tym poza butikiem, a znajdziesz mnóstwo niedrogich opcji. Dla jeszcze bardziej odważnych, przejdź do sukienki innej niż biała, a opcje są prawie nieograniczone!

Lista gości

To oczywiste, że im więcej gości masz na weselu, tym wesele jest droższe. Więcej ludzi oznacza większe miejsce, więcej jedzenia i napojów, więcej miejsc, więcej dekoracji, więcej, więcej, więcej! Przycinanie listy gości nie jest łatwym zadaniem, szczególnie jeśli masz dużą rodzinę. Niektóre pary chcą mieć wszystkich osobiście, inne pozbywają się tego wszystkiego razem i uciekają. Większość podzieli tę różnicę i spróbuje zrównoważyć najważniejszych ludzi w tym miejscu i odpuścić drugiego chłopaka z kuzynki mamy. Jeśli masz ograniczony budżet, ale nie możesz nikogo zostawić, to właśnie technologia może być twoim najlepszym przyjacielem. W przypadku małych lokali i budżetów warto zaprosić bliską rodzinę i znajomych, a pozostałe osoby obserwować na wideo za pośrednictwem transmisji na żywo. Jest to świetna opcja dla przyjaciół i rodziny, którzy mogą nie być w stanie podróżować, pary z małymi dziećmi i ci znajomi, że nie będzie miejsca dla innych. Istnieje wiele serwisów internetowych, które pozwalają bezpłatnie skonfigurować transmisje na żywo, w tym serwisy YouTube, Facebook i Vimeo. Większość platform umożliwia skonfigurowanie prywatnego strumienia z hasłem, jeśli nie chcesz, aby było dostępne publicznie. Po prostu upewnij się, że wykonujesz test i pytasz o łączność w swoim obiekcie, aby upewnić się, że nie ma problemów w wielkim dniu!

Kwiaty

Większość planujących śluby twierdzi, że normalne wydaje się przeznaczanie około 10% całkowitego budżetu na kwiaty. Za ślub o wartości 40 000 zł , a wiele narzeczonych wyda więcej 5 000 – 6000 na bardziej wyszukane dekoracje. Choć nie jest to najdroższy element dnia, to wciąż jest to duży wydatek, którego wielu nie docenia. Na szczęście istnieje wiele sposobów na uratowanie i uzyskanie pięknych kwiatów. Dla podstępnych narzeczonych opcja DIY zdecydowanie zaoszczędzi dużo pieniędzy, a podstawy nie są zbyt trudne do opanowania. Czy wymaga trochę więcej czasu? Pewnie. Tylko upewnij się, że masz dużo pomocy od druhen, przyjaciół i rodziny. Wiele narzeczonych faktycznie uważa to za zabawę i świetny czas spędzany z przyjaciółmi i rodziną! Niezależnie od tego, jaki jest Twój budżet, sezonowe i lokalne odmiany dadzą ci najlepszy wynik za swoje pieniądze. Rozważając wybrane przez siebie kwiatki, pomyśl o wybraniu kilku kwiatów i korzystaj z niedrogich lub zielonych do wypełnienia aranżacji. Goździki i gipsówka są ulubionym wypełniaczem i mogą zmieścić się niemal w każdej palecie kolorów. Plus tego typu kwiaty są pełniejsze odmiany, co oznacza, że ​​można używać mniej kwiatów i nadal uzyskać dużo objętości i koloru. Dodanie bukietów zieleni eukaliptusowej stworzy eleganckie tło i sprawi, że wyróżnione kwiaty. Dodanie zielonych gałązek drzew owocowych czy polne trawy to świetny wypełniacz.  Niezależnie od tego, czy masz budżet na rywalizację z królewskimi, czy też jesteś królową DIY, łączenie wszystkich elementów, które uczynią Twój dzień wyjątkowym, wymaga kreatywności i planowania. Przede wszystkim pamiętaj, aby cieszyć się procesem i mieć oczy na nagrodę!

zdjęcia:unsplash

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]